Magazynier AM 1/2

UPS

Before you apply to a job, select your language preference from the options available at the top right of this page.

Explore your next opportunity at a Fortune Global 500 organization. Envision innovative possibilities, experience our rewarding culture, and work with talented teams that help you become better every day. We know what it takes to lead UPS into tomorrow—people with a unique combination of skill + passion. If you have the qualities and drive to lead yourself or teams, there are roles ready to cultivate your skills and take you to the next level.

Job Description:

Podsumowanie stanowiska

Osoba na tej pozycji odpowiada za załadunek, rozładunek, wysyłkę, odbiór, skanowanie, sortowanie i magazynowanie paczek. Do wykonywania zadań może wykorzystywać ciężki sprzęt. Na tej pozycji wykonuje się również inne zadania zgodnie z przydziałem w szybko zmieniającym się środowisku.

Obowiązki:

  • Nauka i prawidłowe przeprowadzanie obsługi paczek zgodnie z metodami UPS.
  • Załadunek i rozładunek paczek UPS na naczepy lub samochody do przewozu paczek.

Kwalifikacje:

  • Zdolność do podnoszenia do 70 funtów / 32 kg.
  • Umiejętność czytania i zapamiętywania kodów pocztowych.
  • Dyspozycyjność do pracy w elastycznych godzinach zmianowych, do 5 dni w tygodniu.
  • Doświadczenie w pracy w magazynie – preferowane.

Employee Type:

Permanent

UPS is committed to providing a workplace free of discrimination, harassment, and retaliation.

Read Full Description
Confirmed 6 hours ago. Posted 13 days ago.