Sales Manager, MLE- Cluj

Vodafone

Activitatile in care te vei implica:

  • Vei stabili si executa abordarea comerciala regionala de vanzari directe pentru segmentul MLE in vederea implementarii strategiei nationale.
  • Vei conduce si dezvolta echipa, asigurandu-te ca oamenii sunt motivati si implicati in atingerea obiectivelor companiei de a creste cota de piata si a aduce valoare prin depasirea obiectivelor de vanzare, oferind clientilor o experienta bazata pe incredere si parteneriat.
  • Vei reprezenta Vodafone in fata clientilor.

Responsabilitati principale:

  • Planul comercial :
  • Stabilirea planului de actiune pentru echipa in vederea atingerii obiectivelor de vanzari.
  • Impreuna cu echipa de management te vei implica in construirea si optimizarea strategiei MLE in regiune/segment.
  • Managementul performantei :
  • Gestionarea activitatii de vanzari din segmentul alocat in vederea atingerii obiectivelor alese: cresterea vanzarilor, a NPS, scaderea churn-ului, cresterea liniiilor de servicii promovate, pozitionarea ca partener de digitalizare, imbunatatirea profitabilitatii, etc.
  • Executarea si asigurarea controlului cheltuielilor vs. Buget, a obiectivelor de departament si a regulilor de business.
  • Coordonarea performantei agentilor de vanzari pentru a asigura cele mai inalte niveluri de angajament si performanta.
  • Asigurarea acuratetii raportarii – forecast, provocari, oportunitati, succese, progresul proiectelor, etc.
  • Experienta clientilor :
  • Asigurarea unei bune experiente a clientului in concordanta cu obiectivele strategice ale companiei.
  • Intalniri periodice cu clientii importanti, cu administratia publica locala si isi dezvolta reteaua de contacte de business in regiune.
  • Identifica si contribuie la achizitia de noi clienti mari.

E job-ul potrivit pentru tine daca:

Ai urmatoarele competențe, cunoștințe și experiență:

  • Abilitati de negociere si vanzare;
  • Abilitati de comunicare;
  • Abilitati de sustinere prezentari;
  • Abilitati de planificare si gestionare a resurselor umane.

Certificari tehnice/ profesionale necesare:

  • Studii superioare.
  • Cursuri de pregatire, preferabil de vanzari.
  • 5 ani experienta in vanzari directe clienti persoane juridice.
  • Folosirea cu usurinta MS Office, Salesforce.com.
  • Limba engleza - nivel avansat.
  • Permis de conducere- categoria B.

Ce iti oferim?

Alătură-te echipei Vodafone și bucură-te de:

???? Un regim de lucru hibrid;

???? Masina de serviciu;

???? Abonament nelimitat (voce și date) pentru telefonul tău & voucher pentru un telefon de ultimă generație;

???? Discount-uri speciale la produsele Vodafone și oferte Friends & Family;

???? Asigurare medicală, de viață și pentru intervenții chirurgicale;

???? Un plan de asigurări și pachete medicale suplimentare pentru tine și familia ta;

????️ Tichete de masă pentru cumpărături sau un prânz fun cu colegii la birou;

???? Abonament Bookster pentru lecturi nelimitate;

????️ Tarife preferențiale la sala de sport;

???? Programe de dezvoltare profesională și leadership;

???? Evenimente interne de Wellbeing & Recognition;

???? Extra-zile de concediu pentru evenimente speciale.

Read Full Description
Confirmed 17 hours ago. Posted 10 days ago.