Senior Forensic Tanácsadó

PricewaterhouseCoopers

Job Description & Summary

A PwC-nél azon dolgozunk, hogy együttgondolkodás eredményeként segítsük ügyfeleinket a személyre szabott és megalapozott döntések meghozatalában, hatékony működésben, hogy közösen járuljunk hozzá a jövő formálásához. Ehhez az izgalmas kihíváshoz élvezetes feladatokat és inspiráló munkakörnyezetet kínálunk.

Jól hangzik? Most lehetőség van, hogy Te is csatlakozz hozzánk Senior Forensic Tanácsadó pozícióba.

A Forensic & Compliance Services csapatban visszaélések felderítésén és azok megelőzésén dolgozunk (ideértve az ügyfeleink érdekeit sértő gazdasági és pénzügyi jellegű bűncselekményeket is). Ennek keretében egyrészt segítjük őket a jó hírnevüket és anyagi stabilitásukat veszélyeztető visszaélések és egyéb vitás helyzetek kialakulásának megelőzésében, valamint az ahhoz kapcsolódó kockázatok feltárásában és kezelésében.

Továbbá amennyiben ügyfelünknél már bekövetkezett a káros következménnyel járó vagy azzal fenyegető helyzet, a releváns bizonyítékok azonosítása, összegyűjtése, majd ez alapján a történtek és az abban résztvevő személyek körének megállapítása útján . támogatjuk megbízóinkat a káros következmények kezelésében és a jövőbeni hasonló helyezettek megelőzésében.

Miért izgalmas lehetőség?

  • Tényfeltáró vizsgálatokban történő részvételel során alkalmad nyílik megismerni a visszaélések feltárásának lehetőségeit, illetve fejleszthedet a meglévő tudásod;
  • Preventív jellegű munkák során elméllyítheted a visszaélés megelőzés terén meglévő ismereteid ügyfélspecifikus módszerek alkalmazásával;
  • Változatos ügyfél portfóliónk miatt számos iparág számviteli/pénzügyi/gyakorlati működésébe nyerhetsz betekintést;
  • Munkáddal és ötleteiddel hozzájárulsz mind az ügyfeleink, mind a csapatunk értékéhez és fejlődéséhez;
  • A legkülönbözőbb projektekben való részvétellel sokszínű nemzetközi munkakörnyezetben, számos sikeres és inspiráló ügyféloldali és PwC-s munkatárssal lesz alkalmad szorosan együtt dolgozni és hosszú távú kapcsolatokat kialakítani;
  • Rugalmas, családias jellegű környezetben sajátíthatod el a kihívásokkal teli környezettel együtt járó nehézségek leküzdésére való képességet, továbbá lehetőséged lesz a gyors szakmai fejlődésre.

Feladataid a következők lesznek:

  • Aktív részvétel az egyes projektfeladatok meghatározásában és gyakorlati megvalósításában;
  • Koordinálod és ellenőrzöd a junior kollégák szakmai tevékenységét, egyeztetést folytatsz a szenior kollégákkal;
  • Ügy- és ügyfélspecifikus kockázatértékeléseket készítesz, folyamatok/partnerek átvilágításában, kontrollok kialakításában, korrekciós javaslatok kidolgozásában veszel részt ;
  • Szállítók, vevők, munkavállalók átvilágítása keretében a háttérvizsgálat során azonosítod a potenciális korrupciós és egyéb, például üzleti kockázatokat;
  • Részt veszel compliance programok, rendszerek, szabályzatok kialakításában, illetve fejlesztésében;
  • Szakmai hátteredhez és a projekt jellegéhez illeszkedően, jogi, pénzügyi és számviteli szempontú elemzéseket készítesz egítségével, különböző adatelemz;
  • A projektekhez kapcsolódó adminisztrációs feladatok ellátása, valamint azok dokumentációjának ellenőrzése, rendszerezése, riportok és prezentációk draft verziójának készítése, formázása.

A kiválasztási folyamatban sikeres lehetsz, ha rendelkezel az alábbi kompetenciákkal:

  • 3-5 év tapasztalatot szereztél már az alábbi területeken: könyvvizsgálat, belső ellenőrzés, compliance, szankciós jogsértések, csalás, pénzmosás és terrorizmus finanszírozás megelőzése;
  • Pénzügyi, számviteli vagy jogi szakirányon szerezted egyetemi végzettségedet;
  • Szóban és írásban egyaránt magabiztosan kommunikálsz angolul;
  • Kiemelkedő MS Office felhasználói ismeretekkel rendelkezel;
  • Van releváns tapasztalatod Forensic területen (akár korábbi belső ellenőrként, vagy pénzügyi, gazdaságvédelmi nyomozóként);
  • A magas minőségű és pontos munkavégzés motivál téged;
  • Jó vagy problémák elemzésében és megoldásában, van szemed a részletekhez;
  • Fogékony vagy új dolgok, emberek, helyzetek megismerésére, megértésére.

Számos dolog segít bennünket, hogy könnyebben tudjunk egymáshoz kapcsolódni:

  • Korszerű laptopokkal és iPhone-okkal dolgozunk, melyeket akár magáncélra is használhatunk;
  • Különböző rendezvénysorozataink keretein belül minden hónapban tanulhatunk valami újat munkatársainktól, vagy egy-egy, a maga területén elismert hírességtől;
  • Belső képzési programjainkon rendszeresen fejleszthetjük tudásunkat;
  • Elérhetőek kedvezményesen igénybe vehető szolgáltatások (masszőr, cipész, szabó, tisztító);
  • Csütörtök esténként a cég jóvoltából fröccsel üdvözölhetjük a hétvégét.

Miért válassz bennünket?

  • A legmagasabb szakmai minőséget várjuk el és ennek elérésére törekszünk.
  • Közös célok mentén működünk, a csapatmunka fontos része a mindennapjainknak.
  • Lehetőséget kínálunk neked a gyors szakmai fejlődéshez.
  • A PwC-nél hiszünk abban, hogy a sokszínűség és összetettség kulcs egy olyan felelősségteljes kultúra kialakításához, ahol hosszú távú értéket teremtünk munkatársainknak és ügyfeleinknek egyaránt. Megváltozott munkaképességű munkavállalók foglalkoztatásával elsődleges célunk egy befogadó és támogató munkahellyé válni.

Ha te is abban hiszel, hogy a fontos kérdéseket csakis együttműködve lehet megoldani, akkor csatlakozz hozzánk!

Read Full Description
Confirmed 13 hours ago. Posted 13 days ago.