Panduit has flagged the Intern Productie job as unavailable. Let’s keep looking.

Webasto caută următoarele:

Responsabilitati:

  • Suport tehnic și metodologic al implementării la nivel local a sistemului de producție Webasto (WPS). Organizare workshop-uri.
  • Implementarea principiilor Lean în întregul lanț de proces.
  • Implementarea standardelor WPS 2.0 în întregul lanț de proces.
  • Imbunatatiri continue in procese si in produse.
  • Participare la implementarea liniilor noi de productie.
  • Sustinere procese 5S, Kaizen, Visual Management.
  • Oferirea suportului tehnic de imbunatatire la cerere.
  • Cerere de oferta de la furnizori si creare comenzi in sistemul intern.

Cerinte:

  • Studii profil tehnic.
  • Cunostinte desen tehnic.
  • Experienta profesionala in domeniul de prelucrare prin aschiere
  • Cunoasterea conceptului Lean Management.
  • Intelegere si aplicare WPS.
  • Aptitudini organizatorice, capacitatea de a lucra în mod independent.
  • Spirit de echipa puternica.
  • Cunostinte pachet MS Office.
  • Cunostinte de limba engleza.
  • Capacitate de a gandi ”out of the box”.

Un plus în beneficii

Cu noi, buteți beneficia de un pachet cu numeroase beneficii, care includ tichete de masă, asigurări medicale pentru angajat și familia acestuia/acesteia, programe de dezvoltare, cursuri de limbi străine, bonusuri de Crăciun și de Paști.

Read Full Description
Confirmed 14 hours ago. Posted 30+ days ago.