Amazon has flagged the Administrator DS. Operacyjnych (Operations Administrator) (m/f) job as unavailable. Let’s keep looking.

Siemens Finance umożliwia przedsiębiorstwom rozwój przez finansowanie (leasing) dostępu do najnowocześniejszej technologii, także Siemensa. Od ponad 20 lat specjalizujemy się w finansowaniu maszyn i urządzeń, a w czasach Industry 4.0 ułatwiamy firmom korzystanie z rozwiązań takich jak digitalizacja, robotyzacja, automatyzacja.

Obecnie poszukujemy osób zainteresowanych podjęciem pracy na stanowisku Specjalista / Specjalistka ds. Analiz Potrzeb Biznesowych i Ryzyka w Siemens Finance (f/m/d).

Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za ocenę ryzyka kredytowego w połączeniu z optymalizacją, projektowaniem i analizą procesów.

Jakie będą Twoje zadania?

  • Analiza potrzeb biznesowych i tworzenie specyfikacji analitycznych,
  • Sprawdzanie poprawności działań oraz testy nowych funkcjonalności na styku obszarów biznesu i IT,
  • Projektowanie oraz modyfikowanie istniejących procesów oceny ryzyka kredytowego wraz z wizualizacja (Visio)
  • Modelowanie logiki biznesowej, uczestnictwo w definiowaniu reguł decyzyjnych, interfejsów i agregatów,
  • Ocena ryzyka kredytowego (analiza wniosków leasingowych),
  • Rozwijanie warstwy wymiany danych pomiędzy systemami ryzyka, innymi obszarami oraz Centralą
  • Pozyskiwanie i analiza danych operacyjnych oraz na ich podstawie formułowanie wniosków i rekomendacji,
  • Wsparcie analityczne i raportowe wdrażanych projektów
  • Zapewnienie efektywnej współpracy w zespole oraz wspieranie procesu wdrożenia nowych pracowników w Dziale Ryzyka;

Jakie wymagania musisz spełnić, żeby ubiegać się o tę rolę?

  • Minimum 3 lata doświadczenia w zakresie analizy, budowy oraz opracowania specyfikacji procesów biznesowych,
  • Doświadczenie na stanowisku analityka kredytowego MSP
  • Wiedza z zakresu rozwiązań informatycznych oraz metodyk, standardów i narzędzi związanych z rozwojem oprogramowania i przeprowadzania testów
  • Doświadczenie w realizacji/uczestnictwie w projektach realizowanych w metodyce „agile”,
  • Doświadczenie w przetwarzaniu danych z wykorzystaniem języka SQL.
  • Znajomość narzędzi: Jira i webcon miele widziana
  • Znajomość podstawowych zagadnień mikro i makroekonomicznych,
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2 (swobodna komunikacja)
  • Umiejętności komunikacyjne i prezentacyjne oraz umiejętność budowania relacji
  • Inicjatywa w działaniu, nieszablonowy sposób myślenia, nastawienie na cel

Mamy Ci całkiem dużo do zaoferowania:

  • Dużą samodzielność działania i możliwość wyznaczania kierunków biznesowych;
  • Współpracę w środowisku międzynarodowym,
  • Przestrzeń do wprowadzania nowych pomysłów i rozwiązań;
  • Pracę w firmie oferującej nowoczesne rozwiązania finansowe na styku z innowacyjną technologią;
  • Dołączenie do grona ekspertów świetnie znających świat finansów i przemysłu;
  • Niezbędne narzędzia pracy
  • Wynagrodzenie oparte o umowę o pracę oraz system premiowy uzależniony od osiągniętych wyników sprzedaży;
  • Bogaty pakiet benefitów oraz dodatkowe dni wolne.

Siemens jest Pracodawcą Równych Szans

Gdybyśmy wszyscy myśleli w ten sam sposób, nigdy nie stworzylibyśmy nic nowego. Wiemy, że tworząc zróżnicowane środowisko pracy, mamy realny wpływ na sukces naszej firmy, dlatego zachęcamy do aplikowania Kandydatów z różnych środowisk (o różnych doświadczeniach i podejściach). Tworząc przyjazne i otwarte środowisko pracy, dbamy by na każdym etapie naszych działań wspierać kulturę różnorodności. Wszyscy aplikujący Kandydaci będą oceniani pod kątem ich kompetencji, wiedzy i umiejętności.

#LI-hybrid

Read Full Description
Confirmed 3 hours ago. Posted 30+ days ago.